איך הייתם מתחברים להפועל אילו הייתה מועדון עשיר ודורסני?

פורום אוהדי הפועל תל אביב
רק הפועל
קיבל.ה  1414 לייקים

בואו נגיד שמיליונר היה רוכש את הפועל (בין אם זה רגל או סל) והתקציב של הקבוצה היה הגדול בליגה בפער עצום... הפועל הייתה הופכת לקבוצה דורסנית שמחזיקה סגל שחקנים בלתי נגמר (בדומה למכבי ויותר ) וכמובן זוכה בתארים על ימין ועל שמאל עד כמה האוהדים היו מתחברים לקבוצה כזו ומתרגשים מניצחונות בדרבים ? (רואה את האוהדים של מכבי סל שאפילו לחגוג אליפות לא יכולים מרוב שזה לא מרגש אותם וזה מבחינתי הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לאוהד כלשהו ) הייתם רוצים קבוצה כזו? אני אישית לא הייתי מתנגד פשוט מצב כזה דיי סותר את מה שהפועל (מעולם לא הייתה המעודון העשיר ביותר) מייצגת פחות או יותר
555
קיבל.ה  623 לייקים

מפחיד מאוד להיות מכבי. כל כך לא מרגש. כמובן שצריך בעלים עם יותר כסף, אבל תקציב של 50-60 ש"ח.
אם מדובר על סל אז צריך עוד כמה מיליוני ש"ח. לא נפלנו ממכבי כל כך.
הפוסט קיבל לייק אחדטכנית לארז
לירון האדום
קיבל.ה  1753 לייקים

היתי מרגיש הרבה יותר טוב מהמצב של היום, זה בטוח
הפוסט קיבל 5 לייקיםרדפוקסblackwaterKingAlpacashaharotJosh
מריו פצ'אלקה
קיבל.ה  302 לייקים

מכבי סל זו דוגמה קיצונית. אבל סטייל מכבי רגל הייתי מתחבר מאוד, בינתיים עם כל הכסף הם משלבים פחות או יותר אותו מספר של שחקני בית כמונו עם אותו מספר של זרים. כל השאר שכירי חרב כמו בכל הקבוצות (שכירים יקרים או זולים זה לא משנה).
הפוסט קיבל 4 לייקיםKingAlpacaלירון האדוםits-sickFrenzy
טכנית לארז
קיבל.ה  1571 לייקים

מריו פצ'אלקה כתב: 23 מאי 2022, 17:08 מכבי סל זו דוגמה קיצונית. אבל סטייל מכבי רגל הייתי מתחבר מאוד, בינתיים עם כל הכסף הם משלבים פחות או יותר אותו מספר של שחקני בית כמונו עם אותו מספר של זרים. כל השאר שכירי חרב כמו בכל הקבוצות (שכירים יקרים או זולים זה לא משנה).
"משלבים" זו מילה יפה. כמה משחקני הבית שלהם הם שחקנים משמעותיים וכמה הם שחקנים משלימים?
אצלינו למשל יש 4 שחקנים בית משמעותיים מאוד שהגיל הממוצע שלהם הוא פחות מ-21 (אליאס, דוידה, ליידנר ולמקין).
עם כל הכבוד לפיבן, חוזז או אילון אלמוג, בפועל מה שמביא להם תארים ונצחונות בזירה המקומית זה שכירי החרב שהקנדי קונה להם ובכלל בכדורגל של היום החשיבות של "שחקני בית" היא משנית מאוד לעומת החשיבות של כמה עשיר ה"בעלים" של הקבוצה שלך.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
יהלום
קיבל.ה  110 לייקים

כשדרסנו את כפר סבא לא ראיתי שזה הפריע למישהו.
מי שמחפש רומנטיקה שילך לקרוא ספר.
הפוסט קיבל לייק אחדרדפוקס
טכנית לארז
קיבל.ה  1571 לייקים

זה שלא ראית מישהו שזה הפריע לו, לא אומר שלא היו כאלה שלא התחברו לזה.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

הכל כסף כך זה עובד היום.אלו כללי המשחק. אם היינו שם אז גם היינו רלוונטיים , ולא דועכים יחד עם תארי העבר.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3667 לייקים

שנהיה מועדון כדורגל מוצלח שמשחק כדורגל ומביא תארים? התחלקת על השכל? הכי מרגש זה כדורגל סרטן בעיניים וחוסר הישגיות.

עוד אשכול קיץ מטופש.
אדמין לנעול.
הפוסט קיבל 6 לייקיםKingAlpacaGiovanni Giorgioיהלום14אדוםRed_manלירון האדוםRaizi
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

רדפוקס כתב: 23 מאי 2022, 18:14 שנהיה מועדון כדורגל מוצלח שמשחק כדורגל ומביא תארים? התחלקת על השכל? הכי מרגש זה כדורגל סרטן בעיניים וחוסר הישגיות.

עוד אשכול קיץ מטופש.
אדמין לנעול.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

זה פשוט לשאול איך היית מרגיש אם הפועל הייתה מכבי. מניח שחלק משמעותי ממי שאוהב את הקבוצה היום היה מפסיק להתעניין לטווח הארוך, והקבוצה הייתה מאבדת בהדרגה את הזהות הייחודית שלה. כמובן שיש כאן אנשים שישמחו לרעיון הזה, אבל באופן כללי לרוב הם לא מלאי תוכן וחשיבה בעצמם...
בכל אופן, בין אם אוהבים את זה או לא, הפועל תל אביב היום היא סמל האנטי ממסדיות בישראל (למרות שיש בה חלקים מאוד ממסדיים). לדבר הזה יש מחיר, בין השאר הקושי הרב יותר למצוא יהודים משועממים שיזרקו פה כסף, אבל בעיניי זה מחיר קטן לשלם.
אינתי עומרי, הפועל.
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

הלוואי שהיה לנו בעלים כזה, שנהיה אימפריה דורסנית.
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

benaim כתב: 23 מאי 2022, 20:27 הלוואי שהיה לנו בעלים כזה, שנהיה אימפריה דורסנית.
מדכא
אינתי עומרי, הפועל.
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

האדום הצורר כתב: 23 מאי 2022, 20:20 כמובן שיש כאן אנשים שישמחו לרעיון הזה, אבל באופן כללי לרוב הם לא מלאי תוכן וחשיבה בעצמם...
איזה מביך לקרוא את המשפט הזה. אני אתן לך הנחה שאתה בעצם עדיין בתיכון.

לנושא - אני מאד אתחבר. אחרי שנתפור את מכבי כמה פעמים חמש אפס וניקח כמה אליפויות לשם שינוי, אולי אתפנה לחשוב על ההשלכות של עידן הבעלות הפרטית על המאבק המעמדי-חברתי ועל תרבות הנגד ביציעים.
הפוסט קיבל 5 לייקיםDe Niroרדפוקסלירון האדוםyosKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

חולם.
מתפלל.
משתוקק.
מדמיין.
כמה.
לרגע ההיסטורי הזה.יותר מרגש מכל תואר.
ומי שלא טוב לו? מוזמן להתקפל למועדון קטן.
כן גם הלילה אני אחלום על בלומפילד מלא לכבוד בעלים עשיר מאד מאד שמוצג לקהל למנגינת השיר "לשיר איתך" , והידיים והצעיפים באוויר.

הפוסט קיבל לייק אחדyos
סמל אישי של משתמש
Charmander
קיבל.ה  349 לייקים

כשהיינו בליגה הלאומית לא שמעתי אף קול של אוהד שאמר שהוא לא מתחבר לתקציב הגבוה שלנו לעומת שאר הקבוצות, אז לא נראה לי שגם פה תהיה בעיה.
לצורך הדיון, היופי בכדורגל האירופאי שיש תקרת זכוכית בלתי אפשרית להשגה, נניח ונצליח לנצח דרבי, נעבור למשימה הבאה שהיא לזכות באליפות,
זכינו באליפות ננסה להעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות, הצלחנו, ננסה להעפיל לשמינית וכו.
תמיד יש מקום להמשיך ולהתקדם.
בנוסף יש גם חוקים שמטרתם למנוע שפיכת כספים חסרת היגיון כמו הפייר פליי אז קשה לי להאמין שגם אם יקנה אותנו מיליארדר נשתלט על הליגה בקלות (ראה ערך מכבי).
המצב בהפועל לא יכול להיות יותר גרוע מזה
הניסנובס: "Hold my beer"
הפוסט קיבל לייק אחדלירון האדום
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

מאוד בקלות
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

De Niro כתב: 23 מאי 2022, 20:44 חולם.
מתפלל.
משתוקק.
מדמיין.
כמה.
לרגע ההיסטורי הזה.יותר מרגש מכל תואר.
ומי שלא טוב לו? מוזמן להתקפל למועדון קטן.
כן גם הלילה אני אחלום על בלומפילד מלא לכבוד בעלים עשיר מאד מאד שמוצג לקהל למנגינת השיר "לשיר איתך" , והידיים והצעיפים באוויר.

אלוהים זה ממש מדכא
אינתי עומרי, הפועל.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

Charmander כתב: 23 מאי 2022, 20:48 כשהיינו בליגה הלאומית לא שמעתי אף קול של אוהד שאמר שהוא לא מתחבר לתקציב הגבוה שלנו לעומת שאר הקבוצות, אז לא נראה לי שגם פה תהיה בעיה.
לצורך הדיון, היופי בכדורגל האירופאי שיש תקרת זכוכית בלתי אפשרית להשגה, נניח ונצליח לנצח דרבי, נעבור למשימה הבאה שהיא לזכות באליפות,
זכינו באליפות ננסה להעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות, הצלחנו, ננסה להעפיל לשמינית וכו.
תמיד יש מקום להמשיך ולהתקדם.
בנוסף יש גם חוקים שמטרתם למנוע שפיכת כספים חסרת היגיון כמו הפייר פליי אז קשה לי להאמין שגם אם יקנה אותנו מיליארדר נשתלט על הליגה בקלות (ראה ערך מכבי).
אם היינו ממשיכים לשחק בלאומית לאורך שנים ולקחת שם מקום ראשון ב15 נקודות הפרש באופן קבוע רמת העניין הייתה יורדת פלאים, וזהות האוהדים הייתה משתנה משמעותית.
אינתי עומרי, הפועל.
Nati
קיבל.ה  990 לייקים

האדום הצורר כתב:זה פשוט לשאול איך היית מרגיש אם הפועל הייתה מכבי. מניח שחלק משמעותי ממי שאוהב את הקבוצה היום היה מפסיק להתעניין לטווח הארוך, והקבוצה הייתה מאבדת בהדרגה את הזהות הייחודית שלה. כמובן שיש כאן אנשים שישמחו לרעיון הזה, אבל באופן כללי לרוב הם לא מלאי תוכן וחשיבה בעצמם...
בכל אופן, בין אם אוהבים את זה או לא, הפועל תל אביב היום היא סמל האנטי ממסדיות בישראל (למרות שיש בה חלקים מאוד ממסדיים). לדבר הזה יש מחיר, בין השאר הקושי הרב יותר למצוא יהודים משועממים שיזרקו פה כסף, אבל בעיניי זה מחיר קטן לשלם.
לפעמים אני תוהה אם אתה אמיתי.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

מה כל כך מופרך במה שכתבתי
אינתי עומרי, הפועל.
Nati
קיבל.ה  990 לייקים

מתי תבין שהפועל היא קבוצת ספורט תחרותית,לא תנועת נוער???
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

מתי למען השם כתבתי שהפועל היא תנועת נוער? תמיד זה מצחיק אותי כאן שזה נתפס כחילול הקודש לכתוב שאני לא רוצה שהפועל תהיה מכבי. וואו איזו הצהרה יוצאת דופן.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 23 מאי 2022, 21:48 מתי למען השם כתבתי שהפועל היא תנועת נוער? תמיד זה מצחיק אותי כאן שזה נתפס כחילול הקודש לכתוב שאני לא רוצה שהפועל תהיה מכבי. וואו איזו הצהרה יוצאת דופן.
המשמעות של "להיות מכבי", לפחות מבחינת רובנו, היא ***לא*** "מועדון עם הרבה יותר כסף".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

האדום הצורר כתב: 23 מאי 2022, 21:48 מתי למען השם כתבתי שהפועל היא תנועת נוער? תמיד זה מצחיק אותי כאן שזה נתפס כחילול הקודש לכתוב שאני לא רוצה שהפועל תהיה מכבי. וואו איזו הצהרה יוצאת דופן.
באיזה מובן הפועל הייתה מכבי אם היא הייתה מועדון עשיר? אתה מבין כמה הטענה הזו מגוכחת? הרי אם מכבי היא מכבי בגלל שהיא עשירה אז אין שומדבר ערכי מעניין בזהות הזו שנקראית הפועל / מכבי, ואם מכבי היא מכבי בנפרד מהעושר שלה אז למה שהפועל תהיה מכבי אם היא תקבל כסף?
הפוסט קיבל 3 לייקיםteknoboyלירון האדוםKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אולי כדאי גם להזכיר שמכבי היו מכבי גם לפני עשרות שנים, ובטח שהרבה לפני שמישהו בישראל חלם על בעלות פרטית על מועדוני ספורט.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

"בואו נגיד שמיליונר היה רוכש את הפועל (בין אם זה רגל או סל) והתקציב של הקבוצה היה הגדול בליגה בפער עצום... הפועל הייתה הופכת לקבוצה דורסנית שמחזיקה סגל שחקנים בלתי נגמר (בדומה למכבי ויותר ) וכמובן זוכה בתארים על ימין ועל שמאל עד כמה האוהדים היו מתחברים לקבוצה כזו ומתרגשים מניצחונות בדרבים". זו השאלה המקורית. להיות מכבי זה לקוות שיהיה לך הרבה יותר כסף מלמכבי, ולחשוב שזו מטרת העל של הפועל. בעיניי מטרת העל שלנו (או אחת מהן) צריכה להיות שהפועל תתקיים ללא תלות באדם כזה או אחר ובכסף שלו, ותתחרה בצורה הוגנת עם היריבות שלה וגם תצליח לנצח אותן. לחפש לדרוס אותן כמטרה בפני עצמה זה מכביסטי. אני באמת לא חושב שמה שאני כותב פה כזה מפוצץ.
חוץ מזה, הבינוניות החשיבתית של "הדבר היחיד החשוב בכדורגל/ספורט הוא תארים" וכו' היא א. משעממת. ב. ישראליזם פח. ג. מנוגדת למציאות בה הפועל היום אהודה יותר מאי פעם למרות שכמות התארים שלה בעשור האחרון עומדת על אפס.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3667 לייקים

עזוב רגע את סלט האידיאולגיה המפונפן שכתבת, יש לך נתונים לסעיף ג' או שהמצאת בשליפה?
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

מספר המנויים השנה וממוצע הקהל היה גבוה יותר מאי פעם (נמכרו השנה יותר מ9000 מנויים. ב2010 אחרי הדאבל נמכרו 9004 מנויים בסך הכל). מוזמן לבדוק.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

העונה , אחרי הרבה עונות לא טובות , הקבוצה הראתה ניצוצות של כדורגל במשחק ההתקפה , ולכן גם הקהל הגיע קצת יותר .עונה פחות טובה והממוצעים ירדו משמעותית.
העונה הזו היא גם אחרי תקופה של סגרים וכו'.
זה לא יחזיק לאורך זמן.
קהל צריך אופק , תקווה כלשהי , ואין כאלו למועדון כרגע.

האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אם אפילו אחרי עשור שאין בו תארים *בכלל* הפועל רק מגדילה את בסיס האהדה שלה, כנראה שאנשים לא אוהדים את הפועל ותומכים בה בגלל התארים שהיא לא זוכה בהם, ושהבוז כאן למה שהפועל מייצגת בישראל, מיותר. אם אנשים לא מבינים שזהות עמוקה (ובמקרה שלנו, לעומתית, מה שמחדד ומושך אפילו יותר עבור הרבה אנשים) היא מנוע הרבה יותר יציב לאהדה מתמשכת מאשר תואר כזה או אחר וגביר כזה או אחר שישפוך כסף, הבעיה גם במקרה הזה היא אצלם, בעיניי.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

גם באופן כללי יש יותר אנשים בישראל, יותר אנשים בגילאי אהדה צעירים ויותר אוהדי ספורט בכלל. לא יודע אם בשביל לחשב משהו משמעותי צריך לנרמל לגודל האוכלוסיה או משהו, אבל אני כן בטוח שיש כאן אנשים בפורום שלא אוהבים את הקונספט.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

בנוגע לנקודה היותר מהותית פה אתה מסכים?
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
Yalla Hapoel
קיבל.ה  356 לייקים

אחד הפוסטים המפגרים שיצא לי לקרוא פה, מצטער.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

צורר אני מבין מאיפה אתה בא אבל אתה חייב להתייחס לכדורגל יותר בציניות. מדובר פה בקבוצות קפיטליסטיות, חלק יותר עשירות וחלק פחות, ואין פה אנלוגיה לחברה at large כי הן כולם עסקים בבעלות פרטית בסופו של יום. אין לי שאיפה לבצע מהפכת חלוקה מחדש של משאבים בכדורגל כי זה לא ישפיע על החיים של אנשים כמו שזה ישפיע בחברה. פשוט תזרום עם זה ותקווה שהקבוצה שאתה אוהד מטעמים לא רציונליים ושרירותיים תנצח.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

אם האלטרנטיבה הייתה מועדון בבעלות אוהדים שיכול להעמיד תקציבים רציניים, אולי הייתה תכלית לדיון. אם האלטרנטיבה לרוכש מיליארדר היא איש עסקים קטן שמשקיע סכומים זעומים, אין כאן באמת דילמה. עדיף איש עסקים כמה שיותר עשיר וכמה שיותר נדיב.
שער 5 זה הלב
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 24 מאי 2022, 01:53 צורר אני מבין מאיפה אתה בא אבל אתה חייב להתייחס לכדורגל יותר בציניות. מדובר פה בקבוצות קפיטליסטיות, חלק יותר עשירות וחלק פחות, ואין פה אנלוגיה לחברה at large כי הן כולם עסקים בבעלות פרטית בסופו של יום. אין לי שאיפה לבצע מהפכת חלוקה מחדש של משאבים בכדורגל כי זה לא ישפיע על החיים של אנשים כמו שזה ישפיע בחברה. פשוט תזרום עם זה ותקווה שהקבוצה שאתה אוהד מטעמים לא רציונליים ושרירותיים תנצח.
אז אם אין שום הבדל בינינו לבין אחרות למה אתה מתרגש מנצחונות של הפועל? ובמיוחד מהדרבי? סתם?
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אם היה לנו בעלים עשירים אולי הייתי זוכר איך זה להתרגש מניצחון בדרבי, כרגע משום מה יש העדפה למצב שהאופציה הזו לא קיימת בכלל
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

זה לא שתי האופציות היחידות, אתה יודע. וגם הדיון לא היה על מנהל עשיר כן/לא, אלא על משהו עמוק יותר. בכל אופן, אני לא מעוניין שמישהו יהיה הבעלים שלי, אבל כאמור אני מבין שלא כולם ככה.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני פשוט אומר שאם בסוף אתה שואל מה מרגש אותנו בניצחונות של הפועל גם אתה מבין שהניצחונות הן הדרישה /ציפייה הכי חשובה של האוהד

באופן אישי הם היה לנו גולדהאר הייתי מאושר, אם היה לנו שימון לא הייתי אוהד.
שליחת תגובה