גניס

פורום אוהדי הפועל תל אביב
BRUNO CONTI
קיבל.ה  291 לייקים

נועם שחם כתב: 02 ינואר 2022, 15:36
BRUNO CONTI כתב: 02 ינואר 2022, 14:44
נועם שחם כתב: 02 ינואר 2022, 14:29 החשיבה שלי היא לא תבניתית אלא שיטתית.

בקידום שחקני נוער צריכה להיות שיטה ולא כגחמה חד פעמית של מאמן כזה או אחר שבסופו של דבר עלולה להזיק לשחקן (וכבר ראינו לא מעט שחקני נוער מוכשרים על הנייר שהיום מככבים בליגות ב' ו-ג').

החשיבה שלי היא גם מתוך נסיון העבר שמלמד ששחקן שרק מסיים נוער בד"כ לא בנוי להתמודד עם הפיזיות של קבוצת בוגרים, בטח לא בליגת העל, וזקוק לזמן התאקלמות. על אחת כמה וכמה כשמדובר בשחקן שהוא רק בשנה הראשונה בנוער.

אז החשיבה היא לא "תבניתית", אלא חשיבה מושכלת על מה זה שחקן נוער ומה התהליך של צמיחה טבעית והגיונית של שחקן. התבנית שנתתי נכונה לרוב השחקנים, וכמובן שהיא לא נונה לכל אחד, אבל כשיטה היא אמורה לתת תוצאות טובות הרבה יותר מאשר עבודה בשליפות אד הוק.
בוא ניתלה קצת באילנות גבוהים,
תראה מה קורה בברצלונה השנה בגלל שהם בצרות כלכליות פתאום כל מיני ילדים בני 17/18/19 מקבלים במה וראה זה פלא מוכיחים עצמם.
אז נכון שאנחנו לא ברצלונה מצד שני זו גם לא הליגה הספרדית פה.
אני מסכים איתך שצריכה בגדול להיות סיסטמטיות מסויימת ולא שליפות אבל יש גם שטח אפור ויש גם מקרים יוצאי דופן.
מערכתית הפועל כן נמצאת בשלב שמעבר מהנוער לבוגרים יכול וצריך לקרות יותר מן הטעם הפשוט שהעבודה שנעשתה במחלקה היא לא פחות ממדהימה.
החומר לגמרי קיים,זה לא אומר משחק הבא חמישה שחקני הרכב מהנוער זה כן אומר שיש מקום לשלב אותם החל מאימונים עם הבוגרת פה ושם דקות בהתאם ומשם אין לדעת לאן זה יכול להתפתח.
דבר אחד בטוח,שחקן שלא מקבל הזדמנות/לא משחק, לא יכול להוכיח שום דבר.
אם לפני 30 ו40 שנה שיחקו פה בגילאים האלה והגיעו לגדולות אין שום סיבה שזה לא יקרה היום.
להיפך זה יותר קל היום
זה לא סותר את מה שכתבתי. להיפך, אני מסכים. אבל זה צריך להיות מובנה ושיטתי ולא בשליפה. גניס זו דוגמא מצויינת כי זה שחקן שבקושי הספיק לשחק בליגה לנוער. בגיל הזה חשוב לשחקן לצבור דקות משחק כדי להתפתח. אין סיבה להוציא שחקן צעיר מקבוצת הנוער כי זה רק יפגע בהתפתחות שלו.

נקודתית זה דווקא כן בסדר כי בסגל של פצועים ומורחקים חשוב שיהיו עוד פתרונות בספסל וככה שחקנים כמו גניס יכולים לקבל הזדמנות ואני בטוח שהוא יקבל עוד הזדמנויות דומות. אבל עדין הוא צריך להיות חלק מקבוצת הנוער בשלב הזה.
ממליץ לך מאד ולכל אחד פה להקשיב לפודקאסט הפודיום האחרון ולדברים שאומר שם אורי אוזן בהקשר של הפועל ומחלקת הנוער שלה.
דקה 53
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
טכנית לארז
קיבל.ה  1600 לייקים

למה להאזין ל"פודיום"?
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
סמל אישי של משתמש
DJSavta
קיבל.ה  298 לייקים

BRUNO CONTI כתב: 05 ינואר 2022, 18:51
נועם שחם כתב: 02 ינואר 2022, 15:36
BRUNO CONTI כתב: 02 ינואר 2022, 14:44

בוא ניתלה קצת באילנות גבוהים,
תראה מה קורה בברצלונה השנה בגלל שהם בצרות כלכליות פתאום כל מיני ילדים בני 17/18/19 מקבלים במה וראה זה פלא מוכיחים עצמם.
אז נכון שאנחנו לא ברצלונה מצד שני זו גם לא הליגה הספרדית פה.
אני מסכים איתך שצריכה בגדול להיות סיסטמטיות מסויימת ולא שליפות אבל יש גם שטח אפור ויש גם מקרים יוצאי דופן.
מערכתית הפועל כן נמצאת בשלב שמעבר מהנוער לבוגרים יכול וצריך לקרות יותר מן הטעם הפשוט שהעבודה שנעשתה במחלקה היא לא פחות ממדהימה.
החומר לגמרי קיים,זה לא אומר משחק הבא חמישה שחקני הרכב מהנוער זה כן אומר שיש מקום לשלב אותם החל מאימונים עם הבוגרת פה ושם דקות בהתאם ומשם אין לדעת לאן זה יכול להתפתח.
דבר אחד בטוח,שחקן שלא מקבל הזדמנות/לא משחק, לא יכול להוכיח שום דבר.
אם לפני 30 ו40 שנה שיחקו פה בגילאים האלה והגיעו לגדולות אין שום סיבה שזה לא יקרה היום.
להיפך זה יותר קל היום
זה לא סותר את מה שכתבתי. להיפך, אני מסכים. אבל זה צריך להיות מובנה ושיטתי ולא בשליפה. גניס זו דוגמא מצויינת כי זה שחקן שבקושי הספיק לשחק בליגה לנוער. בגיל הזה חשוב לשחקן לצבור דקות משחק כדי להתפתח. אין סיבה להוציא שחקן צעיר מקבוצת הנוער כי זה רק יפגע בהתפתחות שלו.

נקודתית זה דווקא כן בסדר כי בסגל של פצועים ומורחקים חשוב שיהיו עוד פתרונות בספסל וככה שחקנים כמו גניס יכולים לקבל הזדמנות ואני בטוח שהוא יקבל עוד הזדמנויות דומות. אבל עדין הוא צריך להיות חלק מקבוצת הנוער בשלב הזה.
ממליץ לך מאד ולכל אחד פה להקשיב לפודקאסט הפודיום האחרון ולדברים שאומר שם אורי אוזן בהקשר של הפועל ומחלקת הנוער שלה.
דקה 53
אורי אוזן: "ביום הראשון שרפואה מונה הוא הלך לראות את הנוער, מה שהמאמן הקודם לא עשה פעם אחת".
אם לסמוך על המילה של אוזן כאן, אוי ואבוי לנו, אוי ואבוי שלא נתנו על דבר כזה את הדעת.
BRUNO CONTI
קיבל.ה  291 לייקים

טכנית לארז כתב: 05 ינואר 2022, 19:06 למה להאזין ל"פודיום"?

אם אתה לא מחזיק מהדעה המקצועית של אחד המאמנים שהפכו את המחלקה למה שהיא אז אתה לא חייב.
סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3697 לייקים

אני דיי בטוח שראיתי את קלינגר באיזה משחק נוער ששודר בטלוויזיה במהלך העונות שאימן פה.
אדום בבית
קיבל.ה  93 לייקים

רדפוקס כתב: 05 ינואר 2022, 19:45 אני דיי בטוח שראיתי את קלינגר באיזה משחק נוער ששודר בטלוויזיה במהלך העונות שאימן פה.
גם לי זכור דבר כזה.

בלי קשר,מרגיש שרפואה מרגיש מאוד בנוח במועדון.
פצ'ימו גרשון? פצ'ימו גרשון?!
שליחת תגובה