העברת 50 ש"ח מערוץ 5 לקבוצה שלנו

פורום אוהדי הפועל תל אביב
שליחת תגובה
vangroder
קיבל.ה  7 לייקים

אני כבר תקופה יושב ומסתכל על הפועל בעידן ניסנוב ומנסה להבין לאן כל זה הולך
אף אוהד הפועל לא כותב את זה אבל כדאי שהדברים יאמרו...

הפועל בדרך לגסיסה איטית, דשדוש=גסיסה איטית

החלומות באספמיה שאיזה רוכש יבוא ויקנה אותנו חייבים להסתיים כאן ועכשיו ונמציאות חייבת להכות:
מישהו עשה עלינו מהלך מסריח מארץ המסריחים
האיצטדיון שהיווה לנו בית והיה שווה לנו נקודות רק בגלל שבתחושה שלו נתן לאוהדים שלנו להיות איזה פאקטור בהשפעה על המשחק, האיצטדיון הזה הוא לא בלומפילד המחודש והוא בחיים לא יהיה בלומפילד הישן. זה תם ונגמר ואני מקווה שאנשים כבר מעכלים את זה.

אבל הנה הדבר שבאמת אוהדי הפועל צריכים לעכל...
בסיטואציה שנוצרה לא יבוא שום רוכש, זה או אנחנו שננסה לעזור לשקם את הקבוצה או שהפועל תלך ותעלם לאיטה (תעלם מבחינה להוות פאקטור בליגת העל)

אני מנסה להבין מה הסרט עם בלומפילד כל הזמן, ואיך נתנו לזה לקרות, אבל הסיפור בתכלס שם וניתן להבנה בדרך מאוד פשוטה:
עד שנת 2016 התכנון היה לשפץ אותו לכמות של 24,000, שזאת כמות שעדיין היתה גורמת לנו לעמוד מול יציעים ריקים (להזכירכם אחרי הדאבל מול קבוצות גדולות הצלחנו להביא 15,000 אוהדים אבל הממוצא בדרך כלל עמד על 8,000- 9,000).
רק שב-2016 מישהו החליט שיש לחרוג ולהקים איצטדיון ל-30,000 איש!
להזכירכם שבניגוד לאיצטדיון בחיפה, כאן אין תורם, ז"א שמישהו לחץ לעלות את כמות המושבים מתוך הועדות בעיריית תל-אביב.
אין ספק שאם ברוב השנה האיצטדיון הזה מאכלס אירועי ספורט ולא אירועי תרבות, האינטרס היה חייב לבוא מצד הקבוצה שיכולה לאכלס כמות כזאת של אוהדים.
מספיק שאוהדי הפועל יעשו את ההקשר סביב סיפור עלויות האבטחה הגדולות שנדרשות מהמועדון שלא תואמות את כמות הקהל והטרוניות של המועדון עקב כך, בשביל שיבינו שלא כל מה שהם עושים הוא רע (הם הרי לא יבכו על מהלכים שנעשו ע"י היריבים הגדולים שלנו, עניין של אגו וחשיבה ניהולית נכונה).

שלאנשים לא יהיה ספק שזה מהלך של חטא ההיבריס מצד הבוחש הראשי של המכבים, מי שלא מכיר את הסיפור סביב השטח שהובטח ל'אגודת מכבי' בשטחה הצפוני והיקר של ת"א עקב פינוי מגרש הכדורסל הישן של מכבי-סל וכמו כן פינוי השטח באזור הנמל, לא יבין לעולם את הסיפור בכללותו (אני שם פה לינק, תקראו ותמשיכו: https://www.calcalist.co.il/real_estate ... 69,00.html)
מכבי של השנים 2012 עד 2016 חוותה סוג של סזון תחת ניהולו של מיץ' שגרמה כנראה לכמה אנשים לחשוב שהנה אנחנו הולכים לבנות שושלת סביב טורנירים אירופאיים (כשהדגש הוא על הצ'מפיונס, שידורים שמשודרים בערוץ שלהם), ואנשים חייבים להבין שמבחינת מכבי הקוף שיושב להם על הגב הם מכבי חיפה ולא הפועל תל-אביב, על כן אם הסרת את הפועל הסרת מוקש שהוא חשוב מבחינת פיקוס במטרה.

לניסנובים ולתושבים לא יהיה כסף לאורך זמן להחזיק את הקבוצה בצורה כזאת שהיא תהווה יריבה ראויה וההסתמכות על מחלקות הנוער שיצמיחו לנו את השחקנים הבאים במועדון (שזה חשוב ונעשת שם עבודה נפלאה) היא נחמדה כשלעצמה אבל לא כזאת שתגרום להפועל להשתדרג ללא שחקנים משמעותים מבחוץ.

על כן עלתה לי מחשבה מה עושים כאשר זה המצב הנתון, איך ממשיכים מפה, איך לא הופכים למועדון עם עבר מפואר שלאט לאט יילך ויעלם.
בעבר הוקמה עמותת אוהדים (כשלון חרוץ בתוצאה שלו) לא במחשבה להקים אותו.
כאשר ניסיתי להבין למה הגעתי למסקנה הפשוטה, כי פשוט לא היה לנו רוטווילר שעבד מול ההנהלה וגם לא היוונו כוח פיננסי.
עכשיו קבלו כיוון חשיבה:
אם היינו אנו אוהדי הפועל אומרים לעצמנו שרק בכוחנו האמיתי להרים את הקבוצה וכמו כן לחבל במי (שלא יודו בכך) מנסים באופן תדיר (תוך כדי התממות) לחבל בעתידנו, אולי נבוא על שכרנו... מה זה אומר?
אנחנו חייבים להתנתק מערוץ 5 באופן גורף, אבל את אותו סכום כספי להעביר לקבוצה שלנו (כל חודש 50 ש"ח לקבוצתנו האהובה, אני אפילו הייתי מוסיף עוד 12 ש"ח על הבארכה בשביל להסביר להם איך נראה "השחקן ה-12" על אמת).
*את המהלך הזה הייתי מציע לעוד קבוצות רבות של אוהדי כדורגל שלא מבינים איך דרכו הם יכולים לחזק את האהבה האמיתית שלהם ולהחליש את אחת הקבוצות שרוכבות על גבם. (מדובר פה על סכום גדול בכמה מונים ממה שהמדינה העבירה להם לאורך שנות ה-80, ואת זה אנחנו עושים)

אוהדי הפועל יכולים להגיע למצב שהם מעבירים לקבוצה מדיי חודש תקציב מכובד שיכול לעזור רבות לקבוצה להעמיד סגל טוב, את האוהדים חייב לייצג יו"ר דרקטוריון בשכר (מכובד יש לומר) שיש לו רזומה מרשים בניהול ואם יש לו זיקה לכדורגל ולמועדון, הכי טוב!

אנחנו חייבים להחליף דיסקט ולהבין שהשינוי שיבוא יבוא רק מתוך מהלכים שאנחנו נצטרך לגרום להם לקרות, אחרת ההפועל שאנו חוזים בה עכשיו, זאת הפועל שנקבל.

:hapoel:
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1687 לייקים

חשבתי שהפוסט הולך לכיוון הקמת איצטדיון חדש, ואז הפוסט עשה שינוי כיוון לעבר תרומה למועדון? הבנתי נכון?
אז מה הם בעצם ה-1100 שקל שלי ועוד ה-1100 שקל של הבן שלי שהלכו בתחילת השנה עבור המנוי, אם לא כסף לקופת המועדון?

אני מסכים לחלוטין שתחושת הביתיות קצת אבדה בבלומפילד, אבל לא רואה איך הוא מוחלף...אלא אם יבוא איזה איל הון שיקנה את הקבוצה ויגם יקצו לו שטח(שני המקרים לא נראים כרגע באופק).
אפשר להפוך את בלומפילד ליותר ביתי עם יותר הצלחות מן הסתם, אבל ביתי כמו פעם לא יקרה.

אני כן חושב שנעשית עבודה טובה מאד במחלקות הנוער וזו חייבת להיות מטרת על מבחינת המועדון מבחיחנת השתלבות בבוגרים. זה גם מחבר יותר את האוהדים לקבוצה.
אני אישית שמח מכל שחקן נוער שמשתלב טוב בבוגרים וגם הופך לשחק מוביל.

שורה תחתונה - בלומפילד זה מה יש כרגע והוא לא הולך לשום מקום. צריך התנהלות יותר טובה והגיונית, והכי הכי חשוב - קבוצה שמשחקת כדורגל נורמלי.
אמרתי 100 פעם - הליגה פה לא מורכבת מבאיירן או ריאל, למעט 2 או 3 קבוצות מדובר כאן בקבוצות ברמה בינונית ומטה.
הפועל ת"א צריכה לעלות כל משחק כדי לשים 3 שערים, גם אם היא תפסיד. כדורגל שמח והתקפי יביא עוד קהל, פחות טרוניות, ויותר חיבור למועדון.
יהיה טוב הפועל!
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

ממליץ לכל מי שעוד מנוי לערוצי הרשע לבטל אותו כבר אתמול.
ממליץ לכל מי שחושב שעוד חצי מיליון שקל יעזור במשהו להתעורר מהחלום.
מפציר בכל מי שמתכנן להגדיל את התערבות הקהל בקבוצה שיחדול.
vangroder
קיבל.ה  7 לייקים

7even כתב: 20 דצמבר 2021, 09:08 חשבתי שהפוסט הולך לכיוון הקמת איצטדיון חדש, ואז הפוסט עשה שינוי כיוון לעבר תרומה למועדון? הבנתי נכון?
אז מה הם בעצם ה-1100 שקל שלי ועוד ה-1100 שקל של הבן שלי שהלכו בתחילת השנה עבור המנוי, אם לא כסף לקופת המועדון?

אני מסכים לחלוטין שתחושת הביתיות קצת אבדה בבלומפילד, אבל לא רואה איך הוא מוחלף...אלא אם יבוא איזה איל הון שיקנה את הקבוצה ויגם יקצו לו שטח(שני המקרים לא נראים כרגע באופק).
אפשר להפוך את בלומפילד ליותר ביתי עם יותר הצלחות מן הסתם, אבל ביתי כמו פעם לא יקרה.

אני כן חושב שנעשית עבודה טובה מאד במחלקות הנוער וזו חייבת להיות מטרת על מבחינת המועדון מבחיחנת השתלבות בבוגרים. זה גם מחבר יותר את האוהדים לקבוצה.
אני אישית שמח מכל שחקן נוער שמשתלב טוב בבוגרים וגם הופך לשחק מוביל.

שורה תחתונה - בלומפילד זה מה יש כרגע והוא לא הולך לשום מקום. צריך התנהלות יותר טובה והגיונית, והכי הכי חשוב - קבוצה שמשחקת כדורגל נורמלי.
אמרתי 100 פעם - הליגה פה לא מורכבת מבאיירן או ריאל, למעט 2 או 3 קבוצות מדובר כאן בקבוצות ברמה בינונית ומטה.
הפועל ת"א צריכה לעלות כל משחק כדי לשים 3 שערים, גם אם היא תפסיד. כדורגל שמח והתקפי יביא עוד קהל, פחות טרוניות, ויותר חיבור למועדון.
כן אח זה יהיה עסק יקר קצת, בשביל זה אני מציין שהמהלך בא על חשבון כסף שכבר יוצא, אבל לא לכיוון הנכון, ויתרה מזאת לגוף שמחליש את קבוצתך (אומנם בכדורסל) אבל זה בדיוק הקטע - ההפרד ומשול, יש הרבה אוהדים של הפועל בדורגל שאינם אוהדים את הפועל בסל, ומכבי סל אלופים בלשחק משחק כפול ומוציאים את עצמם בכך שיש איזה קשר בינם לכדורגל, אבל מבחינת יו"ר המועדון שלהם (תקרא את הלינק) יש בוודאות קשר.

אז כן זה יהיה יקר, אבל על חשבון כסף שאנחנו בין כה וכה מוציאים (ולא מבינים שאנחנו מחזקים את היריבה הגדולה שלנו)
vangroder
קיבל.ה  7 לייקים

D&3 כתב: 20 דצמבר 2021, 09:14 ממליץ לכל מי שעוד מנוי לערוצי הרשע לבטל אותו כבר אתמול.
ממליץ לכל מי שחושב שעוד חצי מיליון שקל יעזור במשהו להתעורר מהחלום.
מפציר בכל מי שמתכנן להגדיל את התערבות הקהל בקבוצה שיחדול.
רוצה להיות הפועל חיפה?
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  688 לייקים

הפועל לא צריכה תרומה, הפועל צריכה הנהלה
long live the zapta
dino
קיבל.ה  2030 לייקים

השאלה על כמה כסף אתה בונה מהאוהדים?
מה הריאלי
באופן עקרוני, אני מאוד בעד שכוח האוהדים יחזיק פיננסית את המועדון אם זה נעשה בצורה מאוד מסודרת, מובנת מאוד ויש איזשהם גיבויים(אגב, זה יכול להיות עם שותף ב50 אחוז, יותר סביר)
אני האחרון שירצה ללקק ולהעריץ בנאדם רק כי יש לו כסף והוא מחזיק לי את המועדון(אלא אם זה סבסטיאן סימרוטיץ׳)
vangroder
קיבל.ה  7 לייקים

dino כתב: 20 דצמבר 2021, 09:29 השאלה על כמה כסף אתה בונה מהאוהדים?
מה הריאלי
באופן עקרוני, אני מאוד בעד שכוח האוהדים יחזיק פיננסית את המועדון אם זה נעשה בצורה מאוד מסודרת, מובנת מאוד ויש איזשהם גיבויים(אגב, זה יכול להיות עם שותף ב50 אחוז, יותר סביר)
אני האחרון שירצה ללקק ולהעריץ בנאדם רק כי יש לו כסף והוא מחזיק לי את המועדון(אלא אם זה סבסטיאן סימרוטיץ׳)
אני חושב שאם נגרום ל-15,000 אוהדים פוטנציאלים תוך כדי הקרבת ההנאה האישית שצפייה בערוץ 5 מסבה לנו (ליגת האלופות, כדורסל ישראלי או אן.בי.איי) למשך שנה לתרום את ה-600 ש"ח שאנו מעבירים לערוץ הזה וחלקו עובר למכבי-סל לקבוצת הכדורגל שלנו, שהיא בעצם האחראית הבלעדית לאושר שלנו, למשך שנה ואולי כחלק מהאדסטארט, אז בעונת 2022/23 נוכל לאסוף 9,000,000 ש"ח וכל חודש (בהסתמך שהעונה מתחילה מסוף אוגוסט עד אמצע מאי) סכום של איזה מיליון כל חודש.
סכום לא מבוטל

*אני מוכן להתערב שמהלך כזה ברגע שיבוצע ע"י מועדון אחד ויצלח, זה יגרום לעוד מועדונים אחרים לחקות אותו ומי יודע אם מהלך כזה לא יפגע קצת בהגמוניה סביב מכבי סל. אבל מעבר לזה ישפר את הכדורגל של כל מועדון בנפרד!
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  405 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 20 דצמבר 2021, 09:27 הפועל לא צריכה תרומה, הפועל צריכה הנהלה
הפועל אמנם צריכה הנהלה קצת יותר מחושבת ומעורבת מהניסנוב, אבל הפועל קודם כל צריכה בעלים עם כיסים עמוקים.
תקרת שכר, יא חביבי ! רק תקרת שכר (בכדורסל וגם בכדורגל) !
ההוא עם האדום
קיבל.ה  148 לייקים

"החלומות באספמיה שאיזה רוכש יבוא ויקנה אותנו חייבים להסתיים כאן ועכשיו ונמציאות חייבת להכות"
כמו שכתבתי בשרשורים אחרים - זה נשאר חלומות באספמיה כי אין אף אחד שמעניין אותו למכור את הפועל ומתעסק בזה באופן יומיומי.

לא 50 ש"ח מכל אוהד יחזירו אותנו למרכז הבמה, אלא רק בעלים אחר
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  688 לייקים

קפטן ג'ק כתב: 20 דצמבר 2021, 11:31
Giovanni Giorgio כתב: 20 דצמבר 2021, 09:27 הפועל לא צריכה תרומה, הפועל צריכה הנהלה
הפועל אמנם צריכה הנהלה קצת יותר מחושבת ומעורבת מהניסנוב, אבל הפועל קודם כל צריכה בעלים עם כיסים עמוקים.
כיסים עמוקים ללא ספק יהיו לעזר אך זה לא שחור או לבן ויש ספקטרום רחב מאוד
גם בסדרי הגודל של השקעות הבעלים הנוכחיות אפשר להוציא הרבה יותר, בעיקר אפשר וצריך לבנות תשתית של הכנסות גבוהות בהרבה מהמציאות הקיימת על ידי השתתפות במפעלים אירופאיים, הגדלת מכירות מנויים וכרטיסים, מרצ׳ , ספונסרים וכדומה

לדעתי, קודם נצטרך לשפר את עצמנו כדי להיות בכלל אטרקטיביים לרכישה ורק אז אולי נצליח לעניין מישהו עם כיסים מספיק עמוקים

בזמן הזה שעבר מכניסת הניסנובס לא התקדמנו אפילו מילימטר, ההפך, הקבוצה פחות אטרקטיבית לרכישה משהייתה אצל המפרק
long live the zapta
עומיט
קיבל.ה  40 לייקים

לתת עוד כסף לזוג האחים שלא מוכן לשים שקל זה טמטום
vangroder
קיבל.ה  7 לייקים

עומיט כתב: 20 דצמבר 2021, 13:44 לתת עוד כסף לזוג האחים שלא מוכן לשים שקל זה טמטום
אתה לא נותן, אתה מכניס שותף מטעם האוהדים להנהלה.
האדסטארט כי אם זה לא הולך אתה מחזיר את הכסף לאוהדים בחזרה וזהו.
מה שחשוב זה למצוא יו"ר דרקטוריון טוב שיקבל שכר בכדי שזה יהיה מקצועי!
Nati
קיבל.ה  1014 לייקים

פששש,איזה רעיון גאוני.
אבל למה להסתפק בזה?
אני מציע,פעם בשבוע במקום לאכול,לתת את הכסף של האוכל להפועל.
במקום למלאות דלק,לנסוע באוטובוס ולתת את הכסף להפועל.
במקום לצאת לחופש,לתת את הכסף של החופש להפועל.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום
בני12
קיבל.ה  839 לייקים

vangroder כתב: 20 דצמבר 2021, 14:09
עומיט כתב: 20 דצמבר 2021, 13:44 לתת עוד כסף לזוג האחים שלא מוכן לשים שקל זה טמטום
אתה לא נותן, אתה מכניס שותף מטעם האוהדים להנהלה.
האדסטארט כי אם זה לא הולך אתה מחזיר את הכסף לאוהדים בחזרה וזהו.
מה שחשוב זה למצוא יו"ר דרקטוריון טוב שיקבל שכר בכדי שזה יהיה מקצועי!
כדי להכניס שותף להנהלה אתה צריך לדלל את האחוזים של שאר הבעלים, כלומר, הכסף שתאסוף ילך לבעלים האחרים ולא לקבוצה (ואתה תהיה גם מחויב לתת סכום יחסי כבטחונות לתקציב
ואחריות לחובות וכו').
אם אין לאוהד הזה מעל 50% אז יש לו אפס השפעה מול הניסנובס והוא רק כספומט, ראה ערך בועז תושב.
vangroder
קיבל.ה  7 לייקים

Nati כתב: 20 דצמבר 2021, 14:54 פששש,איזה רעיון גאוני.
אבל למה להסתפק בזה?
אני מציע,פעם בשבוע במקום לאכול,לתת את הכסף של האוכל להפועל.
במקום למלאות דלק,לנסוע באוטובוס ולתת את הכסף להפועל.
במקום לצאת לחופש,לתת את הכסף של החופש להפועל.
50 שקל שאתה נותן לערוץ של מכבי, זה הכל חוץ מחופש!
Nati
קיבל.ה  1014 לייקים

אז ויתרנו על הרעיון של 10 אלף אוהדים משלמים אלף שקל בשנה?
סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3722 לייקים

מישהו יכול לאמ;לק?
עומיט
קיבל.ה  40 לייקים

נשמע קצת כמו עמותת האדומים פרק ב'

לצערי מודל האוהדים לא מחזיק בארץ כי יש כאן יותר מידי עסקנים שמרוויחים מזה הרבה כסף
ההצעה הכי רלוונטית להאדסטארט צריכה להיותכדי להביא משקיע עשיר ולא להמשיך את כהונת הניסנוסבים

אם במקום לתת את הכסף למועדון תעמיד את הסכום שתאסוף לקונה שיבוא כצד של שותפות מצד הקהל
לצורך העניין עונה הבאה כדרך להעיף את הבעלים האלה אפשר
לעשות האדסטראט אם אופציות לסכומים שונים בהתאם למנויים ואת כל הכסף הזה יועבר לקבוצה ברגע שהם ילכו

אולי בדרך הזאת הקהל כאן יבין כמה כוח יש לו וכמה כסף הוא שם מכיסו ביחס לאחים הנוכלים תושב וגרינברג
שהוא כבר הפסיק לשים כסף לפני כמה שנים אבל תודות לחוזה הנוראים שעשו איתו האחים הוא לא חייב לשים והו היחיד שאי אפשר לדלל לא את האחוזים
עומיט
קיבל.ה  40 לייקים

Nati כתב: 20 דצמבר 2021, 15:48 אז ויתרנו על הרעיון של 10 אלף אוהדים משלמים אלף שקל בשנה?
אנחנו כבר עודים את זה ובתמורה נותנים לנו לראות אותם
אדום
קיבל.ה  747 לייקים

רדפוקס כתב: 20 דצמבר 2021, 15:53 מישהו יכול לאמ;לק?
לאנוס את האוהדים לשרוף עוד כסף על המועדון.
dino
קיבל.ה  2030 לייקים

איך זה הולך בגרמניה?
vangroder
קיבל.ה  7 לייקים

אדום כתב: 20 דצמבר 2021, 19:27
חחח באמת? מה עדיף? להוציא כסף על ערוץ שפתאום זורק את המשחק של הקבוצה שלך בסל לאיזה ערוץ שהם הוסיפו וקראו לו star בשניה האחרונה (בין הקבוצות היחידות בסל עם כמות אוהדים?)
לערוץ היחיד שמוכן להוציא סכומים על שידורים של ליגת חונטות סגורה, כי הוא יודע שהוא מחזיר את זה בגדול מאוהדים של קבוצות שהאוהדים שלהם היו יכולים לעשות דברים גדולים עם הכסף הזה, לו רק היו משקיעים אותם בקבוצתם האהודה (בין אם בכדורגל או כדורסל).
מה לא ברור במה שקורה עם הקבוצה בצהוב שעושה מהלכי יח"צ כדי לבנות את עצמה מחדש מול הקהל הישראלי? הם כבר לא משודרים בערוץ ציבורי (כי כנראה שהם כבר לאט לאט מאבדים את ההגמוניה של "הקבוצה של המדינה") + מביאים ים שחקנים ישראלים מובילים שהיו יכולים לשדרג מועדונים אחרים בארץ (הם כמעט לא משחקים במפעל החונטות).

אז במצב הזה? מי לא קורא את המפה ואומר לעצמו: "אני אשכרה תורם לקבוצה שאני הכי נגד כל מה שהיא מייצגת בזמן שהקבוצות שלי גוססות לאיטן?"
מישהו חייב להתעורר ולהבין שכסף שבין כה וכה יוצא, עדיף כבר שיושקע באהבה האמיתית שלך!

נ.ב: זאת לא מחאה, אני גם לא יוצא נגד עובדי הערוץ... אני פשוט מציין עובדה שאין לי ספק שכל עוד הבעלים של הערוץ הוא גם הבעלים של מכבי-סל אני בטוח תורם להם בדרך כזאת או אחרת, בזמן שבעלים אחרים שלהם בוחשים בקלחת ומשפיעים (לרע) על עתיד הקבוצות שאני אוהב, ועל כן גם אם אני תורם להם אגורה זה יותר מדיי.
מה קשה להבין? מכבי מפסידים בחנוכה בליגת החונטות, ויום אחרי האישה של בעל הערוץ מביאה את כוכבי המשחק מול צסק"א ב-77 לראיון בערוץ ציבורי כדי לרכך את ההפסד ולהזכיר מי זאת הקבוצה של המדינה.
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

כניסת עמותת האוהדים להנהלה נכשלה כי מעשית ברוב הגדול של הזמן לא הייתה לה שום השפעה ממשית על המתרחש בה. בתקופה שכן, כשבארי בן זאב היה חלק פעיל מהמועדון, זה רק היטיב איתו (בתקופה של משבר עמוק), אבל גם הוא התפטר אחרי שראה שאין לו כוח להשפיע באופן מהותי על קבלת ההחלטות. בכל מקרה, לא צריך בעלות פורמלית על מועדון כדי להיות בעל כוח בתוכו - לפחות בישראל, וכנראה בכלל, מי שמקבל את ההחלטות זה מי שמכניס יותר כסף והקבוצה יותר תלויה בו. לכן החשיבות הגדולה היא של יצירת גוף אוהדים יציג עם הנהלה נבחרת, ולא בהכרח הכנסה של כסף נוסף מעבר לזה שקיים היום (כי מעשית האוהדים מחזיקים את הקבוצה כלכלית הרבה יותר מההנהלה הפורמלית שלה, נכון להיום). העמותה הפסיקה להיות רלוונטית כשהפסיקה לקבל את הגב מהקהל הרחב. זו גם הסיבה שלאולטראס הפועל יש כזה כוח - הוא נתפס כארגון שמייצג את האוהדים, אבל מסיבות מובנות מי שמובילים אותו מעדיפים לא לחשוף את זהותם מבחינה ציבורית.
אינתי עומרי, הפועל.
vangroder
קיבל.ה  7 לייקים

האדום הצורר כתב: 21 דצמבר 2021, 08:52 כניסת עמותת האוהדים להנהלה נכשלה כי מעשית ברוב הגדול של הזמן לא הייתה לה שום השפעה ממשית על המתרחש בה. בתקופה שכן, כשבארי בן זאב היה חלק פעיל מהמועדון, זה רק היטיב איתו (בתקופה של משבר עמוק), אבל גם הוא התפטר אחרי שראה שאין לו כוח להשפיע באופן מהותי על קבלת ההחלטות. בכל מקרה, לא צריך בעלות פורמלית על מועדון כדי להיות בעל כוח בתוכו - לפחות בישראל, וכנראה בכלל, מי שמקבל את ההחלטות זה מי שמכניס יותר כסף והקבוצה יותר תלויה בו. לכן החשיבות הגדולה היא של יצירת גוף אוהדים יציג עם הנהלה נבחרת, ולא בהכרח הכנסה של כסף נוסף מעבר לזה שקיים היום (כי מעשית האוהדים מחזיקים את הקבוצה כלכלית הרבה יותר מההנהלה הפורמלית שלה, נכון להיום). העמותה הפסיקה להיות רלוונטית כשהפסיקה לקבל את הגב מהקהל הרחב. זו גם הסיבה שלאולטראס הפועל יש כזה כוח - הוא נתפס כארגון שמייצג את האוהדים, אבל מסיבות מובנות מי שמובילים אותו מעדיפים לא לחשוף את זהותם מבחינה ציבורית.
שנינו יודעים שהעמותה זאת נועדה לכשלון
1. בגלל שהיא קמה מתוך משבר
2. היא לא היוותה כוח כלכלי ממשי
*ועדיין לא משנה כמה היא היתה חלשה ניסו לפרק אותה

אני לא מדבר על עמותת אוהדים שקמה מתוך משבר, אני מדבר על הקמת גוף משמעותי של אוהדי הכדורגל שיבין שאין לו מה לשלם לערוץ 5 את ה-50 ש"ח האלה (שגם ככה הוא לא משדר את משחקי הקבוצה שלו) ובכדורסל אם יש להם זיקה (אז הם בכלל לא מעניינים אותם!!!), ואם היינו מקימים גוף שמבקש שותפות (ו-9,000,000 מבשנה זה סכום לא מבוטל גם אם זה יהיה 4,500,000 מיליון ועוד 4,500,000 בטוחות, ואף נמוך מזה) למועדון כדורגל כמו הפועל תל-אביב במצב הקיים.

אבל מעבר להכל אני מדבר על כך שצריך להביא את השותף שייצג את האוהדים בשכר (איש עם רזומה בעולם העסקים) וזה כבר משנה את הכללים, זה הכל.
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

האוהדים צריכים גוף יציג ונבחר גם בעיניי, זה פשוט לא דורש מהם להביא כסף נוסף. כשליש מהתקציב של הפועל מתבסס על האוהדים שלה, ולמיטב ידיעתי זה הרבה יותר ממה שהניסנובים ותושב מכניסים. לפיכך גוף יציג שייצג גם את הנתח המהותי הזה מהתקציב יהיה בעל כוח גדול מול ההנהלה ללא סכום כסף נוסף.
אינתי עומרי, הפועל.
vangroder
קיבל.ה  7 לייקים

האדום הצורר כתב: 21 דצמבר 2021, 09:38 האוהדים צריכים גוף יציג ונבחר גם בעיניי, זה פשוט לא דורש מהם להביא כסף נוסף. כשליש מהתקציב של הפועל מתבסס על האוהדים שלה, ולמיטב ידיעתי זה הרבה יותר ממה שהניסנובים ותושב מכניסים. לפיכך גוף יציג שייצג גם את הנתח המהותי הזה מהתקציב יהיה בעל כוח גדול מול ההנהלה ללא סכום כסף נוסף.
אני לא מתווכח עם ההנחה הבסיסית שלך, רק שהראייה הרציונלית צריכה להיות מול מה עתידה הפועל להתמודד ולאו דווקא תפיסה אידאולוגית. אני טוען שהעתיד הוא תמונת ראי של הפועל חיפה, שזה אומר דשדוש, ובראייה ארוכת טווח אם אנחנו האוהדים לא נדאג לחיזוק חוג האוהדים שלנו ולקבוצה מבחינה מקצועית, אנחנו נדשדש לאורך הרבה זמן וגם מספר האוהדים שלנו ילך ויקטן בגלל שהמציאות מראה שרוב האוהדים הם לא אולטראס (לצערי ולצערך) ואני יושב שער 7.
המהלך שאני מדבר עליו הוא גם מהלך ארוך טווח, זה מהלך שאם נראה פירות ממנו יהיו רק בעוד עונה וחצי. אבל זה רק אומר שנוכל לבנות גוף רציני ולא משהו בשליפה מהמותן.
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

vangroder כתב: 21 דצמבר 2021, 09:57
האדום הצורר כתב: 21 דצמבר 2021, 09:38 האוהדים צריכים גוף יציג ונבחר גם בעיניי, זה פשוט לא דורש מהם להביא כסף נוסף. כשליש מהתקציב של הפועל מתבסס על האוהדים שלה, ולמיטב ידיעתי זה הרבה יותר ממה שהניסנובים ותושב מכניסים. לפיכך גוף יציג שייצג גם את הנתח המהותי הזה מהתקציב יהיה בעל כוח גדול מול ההנהלה ללא סכום כסף נוסף.
אני לא מתווכח עם ההנחה הבסיסית שלך, רק שהראייה הרציונלית צריכה להיות מול מה עתידה הפועל להתמודד ולאו דווקא תפיסה אידאולוגית. אני טוען שהעתיד הוא תמונת ראי של הפועל חיפה, שזה אומר דשדוש, ובראייה ארוכת טווח אם אנחנו האוהדים לא נדאג לחיזוק חוג האוהדים שלנו ולקבוצה מבחינה מקצועית, אנחנו נדשדש לאורך הרבה זמן וגם מספר האוהדים שלנו ילך ויקטן בגלל שהמציאות מראה שרוב האוהדים הם לא אולטראס (לצערי ולצערך) ואני יושב שער 7.
המהלך שאני מדבר עליו הוא גם מהלך ארוך טווח, זה מהלך שאם נראה פירות ממנו יהיו רק בעוד עונה וחצי. אבל זה רק אומר שנוכל לבנות גוף רציני ולא משהו בשליפה מהמותן.
אני בעד ואשמח לעזור.
אינתי עומרי, הפועל.
שחר
קיבל.ה  1365 לייקים

וואי, איזה פוסט מלפני 15 שנים..

10000 אוהדים שמשקיעים 10 שקלים כל חודש..? זה היה הרעיון פעם? לא?
איך אתם לא מותשים כבר מהשטויות האלה? אלוהים...
הפוסט קיבל לייק אחדאדום
בני12
קיבל.ה  839 לייקים

vangroder כתב: 21 דצמבר 2021, 07:29
אדום כתב: 20 דצמבר 2021, 19:27
חחח באמת? מה עדיף? להוציא כסף על ערוץ שפתאום זורק את המשחק של הקבוצה שלך בסל לאיזה ערוץ שהם הוסיפו וקראו לו star בשניה האחרונה (בין הקבוצות היחידות בסל עם כמות אוהדים?)
לערוץ היחיד שמוכן להוציא סכומים על שידורים של ליגת חונטות סגורה, כי הוא יודע שהוא מחזיר את זה בגדול מאוהדים של קבוצות שהאוהדים שלהם היו יכולים לעשות דברים גדולים עם הכסף הזה, לו רק היו משקיעים אותם בקבוצתם האהודה (בין אם בכדורגל או כדורסל).
מה לא ברור במה שקורה עם הקבוצה בצהוב שעושה מהלכי יח"צ כדי לבנות את עצמה מחדש מול הקהל הישראלי? הם כבר לא משודרים בערוץ ציבורי (כי כנראה שהם כבר לאט לאט מאבדים את ההגמוניה של "הקבוצה של המדינה") + מביאים ים שחקנים ישראלים מובילים שהיו יכולים לשדרג מועדונים אחרים בארץ (הם כמעט לא משחקים במפעל החונטות).

אז במצב הזה? מי לא קורא את המפה ואומר לעצמו: "אני אשכרה תורם לקבוצה שאני הכי נגד כל מה שהיא מייצגת בזמן שהקבוצות שלי גוססות לאיטן?"
מישהו חייב להתעורר ולהבין שכסף שבין כה וכה יוצא, עדיף כבר שיושקע באהבה האמיתית שלך!

נ.ב: זאת לא מחאה, אני גם לא יוצא נגד עובדי הערוץ... אני פשוט מציין עובדה שאין לי ספק שכל עוד הבעלים של הערוץ הוא גם הבעלים של מכבי-סל אני בטוח תורם להם בדרך כזאת או אחרת, בזמן שבעלים אחרים שלהם בוחשים בקלחת ומשפיעים (לרע) על עתיד הקבוצות שאני אוהב, ועל כן גם אם אני תורם להם אגורה זה יותר מדיי.
מה קשה להבין? מכבי מפסידים בחנוכה בליגת החונטות, ויום אחרי האישה של בעל הערוץ מביאה את כוכבי המשחק מול צסק"א ב-77 לראיון בערוץ ציבורי כדי לרכך את ההפסד ולהזכיר מי זאת הקבוצה של המדינה.
הערת אגב, מציע לך לדבר עם אוהדי מכבי על ערוץ הספורט.
הם בטוחים שזה הדבר הכי אנטי מכבי שקיים.
vangroder
קיבל.ה  7 לייקים

האדום הצורר כתב: 21 דצמבר 2021, 10:06
vangroder כתב: 21 דצמבר 2021, 09:57
אני בעד ואשמח לעזור.
שמח שהצלחת לרדת לסוף דעתי, וכמו כן אשמח לארגן פגישה כזאת עם כמה שיותר אנשים שיצטרפו למהלך. אני חושב שהמהפך יבוא רק מצד האוהדים, והפעם זה לא יהיה קל ורק יותר קשה ומאתגר, אבל יהיה לפחות זמן בכדי לייצר משהו שיהיה יותר מדוייק. גם אם הדרך לדברר אותו יהיה על דרך על השלילה ואקסיומה שהיא נכונה, ש-50 ש"ח זה בסוף תרומה למכבי, בסוף זה מונע מתוך אהבה לקבוצה שלך, הרי אתה מקריב הנאות אחרות שלך בשביל התקווה שתזכה להנאה מהדבר שבאמת חשוב לך ממנו- הפועל! (וגם יותר מחייב?!) יש משהו יותר חשוב מהפועל שאחראי להנאות שלנו בחיים? (ואני לא מדבר ספציפית על הצלחות, למרות שזה חשוב, אני מדבר בכלל על כל החוויה סביב אהדה של קבוצת כדורגל)
Nati
קיבל.ה  1014 לייקים

בני12 כתב:
vangroder כתב: 21 דצמבר 2021, 07:29
אדום כתב: 20 דצמבר 2021, 19:27 לאנוס את האוהדים לשרוף עוד כסף על המועדון.

הערת אגב, מציע לך לדבר עם אוהדי מכבי על ערוץ הספורט.
הם בטוחים שזה הדבר הכי אנטי מכבי שקיים.
יופי
אז נבקש גם מהם שינתקו ויתרמו להפועל את 50 השקלים.
הפוסט קיבל לייק אחדvangroder
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  688 לייקים

תמיד הייתי בעד התארגנות של אוהדים על מנת לקבל שליטה בהיעדר רוכש בקליבר של המליארדרים
השאלה איך עושים את זה

ברגע שיקום גוף כזה אני הראשון להיכנס, ובניגוד לעמותה הקודמת, בעלי התפקידים צריכים להיות אנשי מקצוע ולא חברי עמותה

מאמין שהרבה אוהדים יסכימו לשלם אם אותו גוף אכן יוכל להביא את השינוי, בלי קשר לערוץ הספורט
עם כל הכבוד, גיחה הכי קטנה לאמפמ מרוששת אותי מ100 שקל אז על הפועל אני לא אשקיע את הסכום הזה?

לטעמי לא הסכומים הם המכשול אם כי ההתאגדות וההתנהלות מול ההנהלה הקיימת
long live the zapta
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

ההנהלה הקיימת תלויה לחלוטין באוהדים. ברגע שיהיה גוף יציג יהיה לו כוח, השאלה היא איך מגיעים לדבר כזה ובוחרים בו כנציגים אנשים עם עמוד שדרה שמבינים את התפקיד שלהם (לשמור על הפועל ולא ללקק לבעלי השררה), מה שלא בדיוק קרה בעבר לעיתים קרובות מספיק. בכל מקרה לעניין ספורט מכבי - לא משלם ולא אשלם להם כסף, ומשתדל גם לא להכנס לאתר שלהם.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

1. אוהדי ספורט ובטח אוהדי הפועל לא צריכים לשלם כסף לערוצי הרשע.
2.אוהדי ספורט ובטח אוהדי הפועל לא צריכים להתערב בניהול הקבוצה שלהם.
3.אוהדי ספורט ובטח אוהדי הפועל לא צריכים לתרום לקבוצה שלהם כסף.
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  688 לייקים

האדום הצורר כתב: 21 דצמבר 2021, 15:59 ההנהלה הקיימת תלויה לחלוטין באוהדים. ברגע שיהיה גוף יציג יהיה לו כוח, השאלה היא איך מגיעים לדבר כזה ובוחרים בו כנציגים אנשים עם עמוד שדרה שמבינים את התפקיד שלהם (לשמור על הפועל ולא ללקק לבעלי השררה), מה שלא בדיוק קרה בעבר לעיתים קרובות מספיק. בכל מקרה לעניין ספורט מכבי - לא משלם ולא אשלם להם כסף, ומשתדל גם לא להכנס לאתר שלהם.
אני חושב שאם המשכורות יהיו גובהות מספיק ותחרותיות בשוק נוכל להביא מנהלים מקצועיים מספיק כדי לנהל את ייצוג האוהדים בצורה נכונה, זה לא יכול להתבסס על התנדבויות או נציגי אוהדים שנבחרו באופן דמוקרטי
long live the zapta
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

למה לא
אינתי עומרי, הפועל.
vangroder
קיבל.ה  7 לייקים

האדום הצורר כתב: 21 דצמבר 2021, 19:34 למה לא
לא יודע למה לא, אבל אני יודע שעדיף שיהיה לאיש רזומה יותר גדול בניהול מאשר כאוהד ביציע, האוהד ביציע זה הפיקנטריה אבל לא העיקר. אני הייתי מעדיף להביא אנשים עם רקע בניהול, אבל עם הצלחה מוכחת, לפחות בשלב הראשוני מעצם המחשבה שזה מה שיגדיר את האופן שבו אנו האוהדים נשאף אליו לבא שיבוא אחריו, גם אם הוא יהיה מי מבין אוהדינו.
האדום הצורר
קיבל.ה  656 לייקים

בדרך כלל לאוהדי הפועל יש יכולת טובה לחשיבה ובחירה. אם יהיו אנשים ראויים בגוף שמייצג את האוהדים הם ייבחרו גם בהתאם להבנה שלהם בניהול (זה כבר הוכח בכדורסל כמה פעמים).
אינתי עומרי, הפועל.
שליחת תגובה